Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Ako zmeniť trvalé bydlisko na Liste vlastníctva?

Pridané: 21.3.2023

Jednou z povinností nového vlastníka nehnuteľností je aj zápis novej adresy trvalého bydliska na Liste vlastníctva. Bežne sa stáva, že v čase podpisu kúpnej zmluvy máte trvalý pobyt na inej adrese alebo napr. u rodičov. Kúpite dom, vybavíte nový občiansky preukaz, ale len málokto z Vás požiada o zmenu adresy na katastri a to na všetkých svojich LV.

Myslite na to, že Vaša adresa bude slúžiť ako kontakt v rôznych prípadoch, kedy sa stávate účastníkmi konaní. Príkladom je stavebné konanie Vášho suseda, čím sa i vy stávate účastníkom konania. V bytových domoch môžu byť použité Vaše údaje pri žiadostiach o hypotéky alebo stavebné úvery.

Neokrádajte sa preto o informácie, ktoré majú na Vás značný dopad!

K tomu Vám stačí len jednoduchá žiadosť. Žiadosť je bezplatná, viete ju podať osobne, poštou alebo elektronicky cez ústredný portál (slovensko.sk).  Žiadosť podávate na príslušný okresný úrad – katastrálny odbor, v ktorého územnom obvode sa nehnuteľnosť nachádza. Kataster má na spracovanie 60 dní.

 

Pokiaľ máte záujem o žiadosť, radi Vám ju zašleme. Napíšte nám na info@desire.sk

Autor: Mária Cillerová, RSc.